لوازم سنگ شکنلوازم سنگ شکن

لوازم سنگ شکن با قیمت مناسب و اورجینال

همان طور که می دانید، بدون داشتن قطعات مناسب و لوازم سنگ شکن ، هیچ دستگاهی نمی تواند عملکرد بهینه داشته باشد. بعضی از این لوازم، با وجود این که ممکن است در نگاه اول بسیار ساده و حتی بی اهمیت به نظر برسند، اما حقیقت این است که قطعات حیاتی هستند و می توانند تا حد زیادی بر تولید و سودآوری تأثیر دستگاه بگذارند .

هنگام انتخاب لوازم  سنگ شکن و پوششی برای سنگ شکن خود ، پیش از هر چیز باید به فکر عمر مفید بالا و کیفیت باشید. لوازم انتخاب شما باید قادر باشند به عملکرد سنگ شکن شما کمک کنند تا بتواند از نهایت کارایی آن استفاده کنید. باید دقت کنید قطعاتی با کیفیت و کارایی بالا، عمر مفید طولانی و مناسب برای دستگاه خود انتخاب کنید.

کیفیت لوازم سنگ شکن

استفاده از لوازم و قطعات مناسب برای دستگاه های شکن فواید بسیاری دارد. اول از همه این که لوازم با کیفیت کارایی بالاتر و عمر مفید طولانی تری دارند. به علاوه، با استفاده از لوازم و قطعات مناسب برای دستگاه سنگ شکن خود، علاوه بر این که می توانید از حد اکثر توان آن استفاده کنید، به تعمیرات کمتری هم نیاز دارید که یعنی هزینه ی نگهداری دستگاه کم تر و نگهداری از دستگاه به مراتب راحت خواهد بود. از طرفی، استفاده از قطعات و لوازم جانبی نامناسب ممکن است به دیگر اجزای دستگاه شما نیز آسیب بزند که شما با انتخاب قطعات مناسب می توانید سنگ شکن خود را از این نوع آسیب ها و مشکلات مصون نگه دارید.

البته باید به این نکته ی مهم نیز دقت بسیاری داشته باشید که هر قطعه ی با کیفیتی مناسب دستگاه سنگ شکن شما نیست. درست است که باید برای دستگاه خود قطعات با کیفیت تهیه کنید اما در زمان انتخاب حتما باید دقت کنید که قطعه برای دستگاه شما مناسب باشد. برای اطمینان حاصل کردن در این زمینه، می توانید قطعه ی مورد نظر خود را از نمایندگی تهیه کنید و حتما با کارشناسان مجرب مشورت کنید.

 

لوازم سنگ شکن

لوازم سنگ شکن

قطعات سنگ شکن متحرک و قابل حمل

سنگ شکن های متحرک انعطاف پذیری بیشتری را برای اپراتورها فراهم می کنند. کلیه قطعات یدکی دستگاه های سنگ شکن سیار و قابل حمل باید کاملاً مطابق با مشخصات اصلی ساخته شده باشند تا با اطمینان و اعتماد کامل بتوان از آن ها برای بهبود عملکرد دستگاه استفاده کرد. بسته های جانبی و لوازم مصرفی سفارشی شامل قطعات معمولاً تعویض شده مانند فیلترها ، کمربندهای V و غلطک است. کیت قطعات باید توسط متخصصین مجرب بر اساس شماره سریال متناسب با دستگاه خاص شما تهیه شود که این امر منجر به نگهداری ایمن تر ، کاهش هزینه ها و توقف کمتر می شود.

 

انواع لوازم سنگ شکن :

لوازم سنگ شکن مخروطی

سنگ شکن مخروطی به طور وسیعی در صنایع معادن و سنگدانه ها کاربرد داردتا با انبوه سازی مواد بین گوشته سنگ شکن مخروطی و آستر کاسه  ، اندازه سنگ منفجر شده را کاهش دهد . پوششی سر مخروط را می پوشاند تا از ساییدگی آن محافظت کند ، ما می توانیم آن را به مثابه یک آستر لباس ببینیم که روی سر مخروط قرار دارد . آستر کاسه ای که به عنوان بخش مقعر سنگ شکن مخروطی نیز شناخته می شود ، آستر سایشی است که برای محافظت از لوازم سنگ شکن مخروطی در داخل قاب فوقانی قرار می گیرد .

پوشش سنگ شکن مخروطی و آستر کاسه ای را باید به دقت انتخاب کرد چرا که این قطعات باید برای افزایش کارایی و کاهش هزینه ها با افزایش عمر سایش و به حداقل رساندن زمان خرابی ، مهندسی شوند. گوشته و مقعر غالباً از فولاد منگنز آستنیتی ساخته شده است ، ماده ای که تولید آن کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است. پوشش های سنگ شکن مخروطی و آسترهای کاسه ای معمولا در درجات 13 ، ٪ 18 ٪ و 22 ٪ منگنز با کروم 2 – ٪ 3 ٪ تولید می شوند.

لوازم سنگ شکن فکی

سنگ شکن فکی یک نوع دستگاه سنگ شکن است که به طور معمول در مرحله خرد کردن اولیه در کارخانه و صنعت به کار می رود. قطعات پوششی سنگ شکن فکی عبارتند از صفحه فکی متحرک ، صفحه فکی ثابت ، صفحه آرواره ای و صفحه ضامن است .

صفحه فکی معمولا با فولاد منگنز بالا از Mn13Cr2 ، Mn14Cr2 ، Mn18Cr2 ، Mn22 ، ASTM A128 Gr A & B2 & B3 ، BS 3100 Gr BW10 ، SABS 407 نوع 1 و 2 یا سایر مواد سفارشی تولید می شود. طول عمر مفید صفحه آرواره ای با ترکیبات شیمیایی ویژه 30 ٪ بیشتر از فولاد منگنز مرسوم می باشد.

لوازم سنگ شکن را برای کار با  سخت ترین سنگ در عملیات سطحی و زیرزمینی استفاده می کنند، در نتیجه کیفیت آن ها باید با دقت بسیاری چک شود. با استفاده از سطوح فرسوده منگنز ، از سنگ شکن های فکی برای بهره وری بالا ، تنظیم آسان و هزینه های کمترعملیاتی کمتری استفاده کرد.

عملکرد خوب صفحات سنگ شکن فکی در شرایط مختلف کار، نگهداری دستگاه را آسان کرده ، عمر مفید آن را بالا می برد و نیاز به تعمیرات را بسیار کم می کند. قطعات سنگ شکن VSI قطعات سایش برای VSI هم در داخل و هم در قسمت های خارجی روتور وجود دارد. قطعات مختلف دارای فناوری ردیف همسر برای مقاومت در برابر سایش یا ضربه یا ساییدگی هستند .

انتخاب قطعات سایشی صحیح برای برنامه مورد نیاز برای اطمینان از عملکرد مطلوب، یک نکته ی اساسی است. قطعات باید با توجه به ویژگی های مواد خوراکی ساینده و قابلیت خرد شدن ، اندازه مصرف و سرعت روتور متناسب با نیاز محصول انتخاب شوند . سنگ شکن های VSI دارای قطعات سایشی مختلفی در داخل روتور هستند. شامل :

الف. بخش مربوط به روتور ، پشتیبانی ، صفحه های پوششی، حفره برای محافظت از تمام مناطق درگاه های خروجی
ب. صفحات سایش داخلی بالا و پایین برای محافظت از بدنه داخلی روتور
ج. صفحه توزیع کننده داخلی برای دریافت تأثیر ورود اولیه و توزیع مواد به هر پورت
د. رینگ و تیوب برای هدایت مواد به داخل روتور
ه. صفحات داخلی تریل برای حفظ بسترهای سنگی روتور که در حین کار تشکیل شده اند.

 

لوازم سنگ شکن فکی

لوازم سنگ شکن فکی

 

لوازم سنگ شکن چکشی

لوازم سنگ شکن چکشی از جنس فولاد می باشند که بر روی روتر سنگ شکن چکشی تعداد 20 الی 60 تا چکش نصب می باشد و کنار و بالای دستگاه فک با زاویه و فاصله تنظیم شده قرار دارد که قطعات سنگ شکن چکشی عبارتاند از:

 • روتور سنگ شکن چکشی
 • چکش پارکر وچکش بهرینگر
 • شانه فک ثابت
 • شفت و پولی
 • پکینگ آببند شافت
 • الکتروموتور
 • تسمه
 • سندان
 • خشاب سندان

 

 

 

لوازم سنگ شکن چکشی

لوازم سنگ شکن چکشی

قطعات سنگ شکن چکشی

نام مستعار رایج: چکش کروم بالا ، چکش کامپوزیتی کروم بالا ، فولاد منگنز بالا چکش ، چکش فولادی آلیاژی ، چکش کامپوزیت دو فلزی دو سیال

مواد اصلی: فولاد منگنز بالا ، کروم بالا (Cr13 ، Cr20 ، Cr23 ، Cr26 ، Cr28 و غیره) ، کاربید.

مواد قابل استفاده: گرانیت ، بازالت ، سنگ آهک ، شن رودخانه ، کلینکر سیمان ، کوارتز ، سنگ آهن ، بوکسیت ، نمک ، آجر ، زغال سنگ و …

کاربردها: معدن شن ، ماسه بتنی ، ملات خشک ، ماسه ، گوگرد زدایی نیروگاه ، ماسه کوارتز و غیره.

توضیحات محصول:

سنگ شکن چکشی به سنگ شکن چکشی تک مرحله ای ، سنگ شکن چکشی با کارایی بالا ، ماشین شن و ماسه ، سنگ شکن چکشی عمودی محور ، سنگ شکن چکشی برگشتی ،سنگ شکن چکشی ، متالورژی ، مصالح ساختمانی ، مواد شیمیایی و صنایع صنعتی خرد کردن سنگ آهک ، یکی از تجهیزات اصلی زغال سنگ یا سایر سختی های متوسط ​​کمترمواد شکننده ، دارای نسبت خرد کننده ، ظرفیت تولید بالا ، اندازه ذرات یکنواخت و سایر ویژگی ها.

لوازم جانبی سنگ شکن چکشی شامل:

لوازم سنگ شکن چکشی ، سنگ شکن زنجیری چکش ، چکش تخته سنگ شکن ضربه ای ، آستر ضربه ای ، صفحه رنده ، رنده ، صفحه و سایر لوازم جانبی ، انواع چکش سنگی شکستن لوازم جانبی سنگ شکن مدل کامل Hubei JYS  ، مقاومت حوب در برابر سایش ، عمر طولانی ، تولید کنندگان بزرگ قابل اعتماد! دارند.

چکش فولادی منگنز بالا

فولاد منگنز بالا ، ریخته گری فولاد منگنز فوق العاده بالا ، همراه با تکنولوژی پیشرفته تولید چکش فولادی منگنز بالا ، چکش فوق العاده بالا فولاد منگنز ، چکش سنگ شکن آلیاژی منگنز بالا برای سازگاری با شرایط مختلف خدمات ، به طوری که عملکرد مطلوب سر چکش شکسته ، مناسب است

خرد کردن سنگ فرش ، زغال سنگ ، سنگ آهک و سایر مواد خرد کننده ، به عنوان بسیاری از شرکت های سیمان ، شن و ماسه ، چکش انتخاب می شود.

چکش کامپوزیت دو فلزی با استفاده از فرآیند ریخته گری کامپوزیت پیشرفته معاصر ، با استفاده از بهترین مقاومت در برابر سایش دسته چکش چدنی با کروم بالا از جنس مقاوم در برابر سایش ساخته شده است.

بطور کلی این محصول دارای مقاومت در برابر سایش ، مقاومت در برابر ضربه ، عملکرد کلی ایمن و قابل اعتماد است.

چکش آلیاژی با کروم بالا

مواد کامپوزیت ساخته شده از ریخته گری کروم بالا ، در مقایسه با چکش فولادی منگنز معمولی ، دارای ویژگی های سختی بالا ، مقاومت در برابر سایش بالا ،سختی ماتریس مارتنزیتی Sand Hammerhead ، که به شدت از ذرات کاربید پشتیبانی می کند ، تا از فرسودگی کاربید و ساییدگی سطح جلوگیری شود تا از سایش زیاد اطمینان حاصل شود.

مقاومت مواد چکش کاربید موزاییک

تولید چکش سنگ شکن آلیاژی تنگستن که یکی از لوازم سنگ شکن هست، با استفاده از ابزار مخصوص فرآیند ، در چکش آلیاژ چکش میله های ریخته گری کاربید صورت ، فرایند ریخته گری شمش آلیاژی و غیره از هر دواثر ضد سایش بالا ، عملکرد امنیتی قابل اعتماد وجود دارد. به طور موثری تضاد بین سختی و چقرمگی را حل کنید ، به طوری که بتواند با انواع پیچیدگی ها سازگار شود

و شرایط سخت کار سنگ شکن چکش حلقه سنگ شکن زغال سنگ برای سیستم های حمل و نقل زغال سنگ نیروگاه طراحی شده است مجموعه ای از ماشین آلات زغال سنگ پودر شده ، چکش سنگ شکن زغال سنگ به: حلقه دندانه دار تقسیم می شود.

لوازم سنگ شکن

لوازم سنگ شکن چکشی

لوازم سنگ شکن هیدروکن

سنگ‌ شکن ماشینی است که برای خرد کردن مواد قابل خرد سنگ استفاده می شود. لوازم سنگ شکن هیدروکن عبارتند از:

 • منتل و کانکیو هیدروکن

منتل و کانکیو دو ابزاری است که کار خردایش در هیدروکن ما بین این دو ابزار انجام می پذیرد. می توان گفت که یکی ازمهمترین لوازم یدکی هیدروکن به حساب می آید. به دلیل تماس مستقیم با سنگ دانه ها فرسایش در این ابزار بالا است. تعویض این ابزارات به راحتی در محل نصب دستگاه امکان پذیر است. بین این دوابزار فضایی وجود دارد که بار ورودی از دهانه بزرگ وارد شده و در اثر چرخش عمل خردایش انجام می شود و از دهانه خروجی کوچک خارج می شود. از منتل موجود در هیدروکن برای تنظیم کردن فاصله کانکیوتا سایز خروجی استفاده میشود.
الکترو موتور باعث تولید نیروی حرکت منتل می شود  و بوسیله شفت اصلی به چرخ دنده پینیون به منتل انتقال داده میشود

 • تاپشل و باتمشل هیدروکن

یکی دیگر از ابزار یدکی هیدروکن تاپشل و باتمشل هستند . تاپشل شکل مخروطی دارد و بر روی باتمشل سوار می شود. این دوابزار توسط پیچ به هم بسته می شوند. پوسته اصلی سنگ شکن هیدروکن از تاپشل و باتمشل تشکیل شده است. بین این در ابزار نسبتا سنگین فضایی وجود دارد که کانکیو و منتل هم در آن قرار می گیرند. تاپشل و باتمشل هر دو از فولاد کربنی تولید می شوند.

 • شفت اصلی هیدروکن

حرکت دورانی لنگ شافت شیار بین منتل و کانکیو را تنظیم می کند. شفت اصلی هیدروکن که نیروی آن توسط دینام تامین می شود و از طریق دنده کرانویل به شفت منتقل می شود. هم چنین باید به مقاومت زیاد شفت در برابر سایش نیز اشاره کرد.

 • بوش کنگره ای

بوش کنگره ای از آلیاژهای برنج تولید می شود و به دلیل طرح کنگره ای بالای آن به بوش کنگره ای مشهور است.

لوازم سنگ شکن

سنگ شکن هیدروکن

 

سنگ شکن کوبیت 180

سنگ شکن  کوبیت 180 برای خرد کردن و شکستن مصالح در سایزهای حدود 10 تا 15 سانتی متر به کار می رود. سنگ شکن های ضربه ای در دو نوع هیدرولیکی و ساده و در مدل های یک طرفه، دو طرفه،  HS و کوبیت در ظرفیت های 80، 100 ،120،180 و 240 تن در ساعت تولید می شوند. هرکدام از این ها ، دارای شکل ، ویژگی ها ، چکش های گوناگونی هستند.

در سنگ شکن های کوبیت میشود اندازه سنگ های خرده شده تنظیم کرد واگر دستگاه سالم باشد به لحاظ شرایظ فنی ، وضعیت سندان ها، چکش ها بهینه بودن عملکرد دستگاه حدود 40 % به اندازه بادامی و نخودی شکسته شده و بقیه باید دوباره برای خرد شدن به داخل سنگ شکن ریخته شوند.

مشخصه های سنگ شکن کوبیت 180

 • جهت کنترل سایز بندی شن و ماسه پیچ های تنظیم دهانه بار خروجی دارد.
 • برای انواع سنگ های سخت و نیمه سخت مناسب می باشد.
 • به صورت استاندارد و چند ضلعی فرایند دانه بندی انجام می شود.

لوازم سنگ شکن کوبیت ۱۲۰

کوبیت 120، از یک روتور که دارای 2 الی 6 ردیف پره چکش که متغیر است تشکیل شده است و به نحوی دوران می کند که با چرخیدن روتور و پرتاب  شدن سنگ ها به دیواره ها و سندان ها فرایند خرد کردن صورت می گیرد.

سیستم رگلاژ وظیفه  تنظیم دانه بندی مواد ورودی رابر عهده دارد. جنس چکش کوبیت و سندان کوبیت ۱۲۰ چدن یا فولاد منگنز است .

انواع کوبیت ۱۲۰

سنگ شکن کوبیت 120 دو مدل جک دار یا به اصطلاح هیدرولیکی و  مدل دیگرساده دارد. با توجه به مدل های ساده و هیدرولیکی ، کوبیت ها به مدل های یکطرفه، دوطرفه ،HS تقسیم می شوند که با ظرفیت های ۸۰ ، ۱۰۰ ، ۱۲۰ ،۱۸۰ ،۲۴۰ تن در ساعت عرضه می شوند. رایج ترین مدل کوبیت های مورد استفاده در خطوط سنگ شکنی کوبیت ۱۲۰ و ۱۸۰ است.

لوازم سنگ شکن

لوازم سنگ شکن کوبیت 120

 

 

سنگ شکن HS10

سنگ شکنHS10  ، دارای رتور (Rotor) سنگین بوده که باعث خرد شدن بهتر سنگ ها می گردد. چکش آن ها ، دو بار قابل استفاده است، که حدود 75 تا 80 درصد آن ها مصرف می گردد. بدنه این دستگاه از چدن ضد سایش که با ضخامت 50 میلیمتر پوشانده شده است. سنگ شکن کوبیت به سنگ شکن ایمپکت کراشر (impact) هم معروف می باشد، این سنگ شکن در چند نوع HS7 , HS10 , HS11 , HS14 , HS16  تولید می گردد وبازار عرضه می شود.

عمل خردایش در سنگ شکن ضربه ای Qubit با چرخش و چرخش روتور انجام می گردد. این سنگ شکن ها برای خرد کردن مواد رودخانه ای یا کوهستانی طراحی شده که در اندازه های 10-15 سانتی متر تولید می شوند. سنگ شکن ضربه ای Qubit از روتور با 4 ردیف تیغه چکش 185 کیلوگرمی ساخته شده است که بسیار سریع می چرخد ​​، این تیغه ها کلیه مواد و سنگ ها را به داخل سنگ شکن هدایت می کنند.

سنگ شکن HS10 به دلیل ساختاری که دارد از مزایای بالایی در تولید مصالح کاملا استاندارد برای کاربردهای آسفالت و بتن برخوردار است. قدرت موتور برق 4 کیلو وات است که دارای شاسی مجزا و قابل تنظیم می باشد.

دستگاه 2 دور در دقیقه می چرخد. دارای 5 چکش فولادی منگنزی مقاوم به سایش هر کدام به وزن 5 کیلوگرم و همچنین 5 قطعه برای چکش های بهتر و ایمن تر و 2 قطعه به عنوان مانع مکانیکی برای جلوگیری از خروج چکش ها از صندلی خود.

تعداد پره های روتور؛ 2 تیغه فولادی و ضخامت 1 میلی متر.

s برای شکستن انواع سنگ های مرتفع و رودخانه ای که برای شکستن سنگ های تا قطر 2 میلی متر مناسب است طراحی شده است.

 

لوازم سنگ شکن

سنگ شکن hs10

 

ناخن سنگ شکن فکی

 ناخن سنگ شکن فک در دو نوع ماشین رولی و عبادی می باشد. ساخت و تولید فک (ناخن) برای سنگ شکن و معادن شن و ماسه با 800 گرم تنگستن کارباید (الماس) ضد سایش و مقاوم در برابر ضربه با 82 درصد تنگستن 9 درصد نیکل و کبالت است.
این ناخن فک ها معمولا در تعدادهای 12 عددی یا 15 عددی بروی سانتریفیوژ نصب شده و حدود دو هزار ساعت یا یک سال نیز کار می‌کند جوشکاری این ناخن‌ها (فک) به روش القایی می باشد و اگر از قسمت جوش جدا شد شرکت یک ناخن نو به جای ناخن جدا شده ضمانت می‌کند به خریدار عرضه کند ‌‌‌‌‌‌‌ جوشکاری به روش القائی و ضمانت جدا نشدن از قسمت جوش است.ناخن فک ها بنابر آنالیز و مته ریال جنس فابریک ساخته شده است.

لوازم سنگ شکن

ناخن سنگ شکن

ناخن سنگ شکن

نوار نقاله:

کاربرد نوار نقاله:

از نوار نقاله برای بالابردن سرعت حمل و نقل و جابجایی و در انواع صنایع استفاده می شود.

در بیشترخطوط تولید برای افزایش بهره بردن از این تجهیزات استفاده می شود.

از نوار نقاله ها برای جابه جا کردن قطعه ها و یا محصولات تولید شده درمعادن مورد استفاده قرارمیگیرد.

نوار نقاله باتوجه به کاربرد تکنولوژی مورد نیاز می توانند  درسیستم حمل و نقل معادن , صنایع غذایی , صنایع بسته بندی و… استفاده شوند .

از این تجهیزات درهرخط تولید می توان به شکل تکی , جفتی و یا ترکیبی با دستگاه های دیگر به صورت افقی و شیب دار در خط تولید استفاده کرد.

لوازم سنگ شکن

نوار نقاله

چدن:

یکی از مهم ترین راه های تشخیص فولاد از چدن استفاده از تست جرقه می باشد که در این تست اگر طول جرقه کم و رنگ آن قرمز باشد بی شک فلز از نوع چدن می باشد. دراینصورت میتوان نتیجه گرفت که فلز مذکور فولاد می باشد.

تفاوت های آهن و فولاد و چدن

سنگ آهن پس از مرحله استخراج از معدن در سنگ شکن خرد کرده و با انجام عملیات خاص برای ورود به کوره آماده می شوند. آهن خالص مصرف ساختمانی ندارد به همین دلیل از آن در ساخت چدن و فولاد استفاده می کنند.

روش های تولید آهن و چدن

آهن و چدن دو روش تولید می شود که عبارت اند از : کوره بلند یا احیای غیر مستقیم،روش کوره قوس الکتریکی و یا احیای مستقیم کوره بلند بیشتر فولاد خام جهان به وسیله کوره های بلند تولید می گردد.

لوازم سنگ شکن

چدن

 

 

 

 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر